6 Nisan 1920 Tarihli Gelişmeler

6 Nisan 1920

1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

2- Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bolu, Düzce ve Sakarya’daki mitinglerde halka hitap edecek. (Bolu/13.00/Düzce/15.00/Sakarya/17.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Murat Kurum, Ümraniye’de sanayi yöneticileri ile kahvaltıya, Dudullu’da “Sanayi Buluşmaları” programına, İstanbul Silah Sanayi Fabrikası çalışanları ile öğle yemeğine katılacak, Ümraniye Oto Sanayi Sitesi’nde toplantı yapacak, Ümraniye Atakent Mahallesi Kentsel Dönüşüm Toplantısı’na iştirak edecek, halka seslenecek.

(İstanbul/10.00/11.00/12.30/14.00/15.30/17.00)

2- İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Süleyman Soylu, Mardin Eğitim Vakfı kahvaltısına katılacak, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğini ve Sancaktepe Trabzonlular Sosyal ve Dayanışma Derneğini ziyaret edecek, Kazımkarabekir Mahalle Buluşması ile Armutlu Mahalle Buluşması’na iştirak edecek.

(İstanbul/10.00/13.30/15.30/17.30/19.00)

3- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Atapark’ta düzenlenecek mitingde konuşacak.

(Giresun/14.00)

4- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “ASRİAD Ekonomi Vizyon Konuşmaları” programı, AK Parti Küçükçekmece 3 Kademe ilçe teşkilat buluşması, Küçükçekmece sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar ile buluşmaya katılacak.

(İstanbul/10.00/17.30/18.30)

5- AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Otonomi esnafını ziyaret edecek, Yenimahalle’de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına iştirak edecek.

(Ankara/11.00/13.00)

6- Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Denizli Çatalçeşle Oda Tiyatrosu’nda basın açıklaması yapacak, Nazilli’de vatandaşlarla bir araya gelecek, Milas’ta esnaf ziyaretinde bulunacak.

(Denizli/10.30/Aydın/13.45/Muğla/16.15)???????

7- Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, bir firma tarafından kurulan çadır kent ve konteyner kente ziyarette bulunacak, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle toplantı yapacak.

(Adıyaman/12.00/16.30)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Mustafa Varank, Spor Ödülleri Töreni ve İnegöl ve Kestel Cumhur Buluşması etkinliklerine katılacak.

(Bursa/11.00/16.00/18.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci, İşyeri Kura Çekimi etkinliğine katılacak, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu başkanları ile buluşacak, mahalle toplantısına iştirak edecek.

(Kahramanmaraş/12.00/13.00/19.00/21.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Köprübaşı İlçe Başkanlığını ziyaret edecek, Köprübaşı İlçe mahalle muhtarları ile toplantında buluşacak, Köprübaşı ilçe merkezi esnafı ile bir araya gelecek, AK Parti Sürmene İlçe Seçim İrtibat Ofisi’nin açılışını yapacak, Sürmene ilçe esnafına, AK Parti Sürmene İlçe Başkanlığına ziyaret gerçekleştirecek, Sürmene mahalle muhtarları ve Memur-Sen Temsilcileri ile toplantı yapacak, TMMOB üyeleri ile buluşacak.

(Trabzon/09.30/10.00/11.00/11.30/12.30/13.30/14.00/17.30/19.30)

4- Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, valiliği ziyaret edecek, ticaret ve sanayi odasında sanayicilerle toplantı yapacak, Fırat Üniversitesinde gençlerle bir araya gelecek.

(Elazığ/10.00/11.00/14.00)

5- Ticaret Bakanlığının Akyurt’taki Köpek Eğitim Merkezinde “Uluslararası Narkotik Dedektör Köpekler Şampiyonası” düzenlenecek.

(Ankara/10.00)

6- Hazine ve Maliye Bakanlığı 5 ve 10 yıl vadeli iki tahvil ihalesi yapacak.

(Ankara)

GÜNCEL

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Dijital Evrende Söz Sahibi Olmak: İletişim Başkanlığı Metaverse Platformu Lansmanı ve Meta Evreni Anlamak Paneli”ne katılacak.

(Ankara/09.30)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzQ & Bilişim Vadisi İş Birliği Protokolü İmza Töreni, WENERGY Expo 2023 açılışı, Gençlerle pizza etkinliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu Kulübü ile “Türkiye’nin Gençlik Politikaları” konulu söyleşiye katılacak.

(İzmir/10.00/11.00/14.00/15.00)

2-UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı final mücadelesi başlayacak; Real Madrid ile Manchester City ilk maçta karşı karşıya gelecek.

(Madrid/22.00)

3- Basketbol THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisinde Fenerbahçe Beko, Yunanistan’ın Olympiakos takımıyla beşinci ve son maçta karşılaşacak.

(Pire/21.30)

4- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin final etabında Halkbank ile Ziraat Bankkart üçüncü maça, Misli.com Sultanlar Ligi’nin final serisinde Eczacıbaşı Dynavit ile Fenerbahçe Opet ikinci maça çıkacak.

(Ankara/17.00/İstanbul/19.30)

5- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nde VakıfBank ile Türk Hava Yolları 3’üncülük serisinin ikinci maçında, Nilüfer Belediyespor ile Galatasaray HDI Sigorta 5’incilik etabı ilk maçında, Aydın Büyükşehir Belediyespor ile Sarıyer Belediyespor da 7’ncilik serisi ilk maçında karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/16.00/Bursa/Aydın/18.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir